| Dostępność: | |
|---|---|
| Ilość: | |
Wykorzystując technologię przerywaczy próżniowych, styczniki te zapewniają wyjątkowe tłumienie łuku, minimalną konserwację i długą żywotność, co czyni je idealnymi do zastosowań, w których przestoje są kosztowne. Dostępne w wersjach o napięciu od 6 kV do 10 kV, seria GKJ5 zapewnia bezpieczne i wydajne przełączanie zasilania w środowiskach przemysłowych i użyteczności publicznej.
Technologia przerywacza próżni : Hermetycznie zamknięta komora próżniowa szybko gasi łuki, zmniejszając erozję kontaktową i umożliwiając do 100 000 operacji mechanicznych. Technologia ta eliminuje potrzebę stosowania gazów lub cieczy do gaszenia łuku, zwiększając bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska.
Wysoka obciążalność prądowa : Możliwość obsługi prądów znamionowych do 630 A i prądów zwarciowych do 25 kA, zapewniając stabilną pracę podczas przepięć rozruchowych lub usterek.
Kompaktowa konstrukcja : lekka konstrukcja o powierzchni o 30% mniejszej niż konwencjonalne styczniki w izolacji powietrznej, umożliwiająca łatwą integrację z szafami rozdzielczymi o ograniczonej przestrzeni.
Inteligentne sterowanie : Opcjonalne elektroniczne jednostki sterujące zapewniają monitorowanie w czasie rzeczywistym stanu stycznika, w tym napięcia cewki, zużycia styków i parametrów pracy, umożliwiając konserwację predykcyjną.
Nadaje się do:
Wytwarzanie energii : generatory przełączające, transformatory i baterie kondensatorów w elektrowniach cieplnych, wodnych i wiatrowych.
Silniki przemysłowe : Sterowanie dużymi silnikami indukcyjnymi w pompach, sprężarkach i wentylatorach w górnictwie, przemyśle stalowym i cementowym.
Systemy kolejowe : Stosowane w zasilaczach trakcyjnych lokomotyw elektrycznych i pociągów dużych prędkości, zapewniające niezawodne przenoszenie mocy.
Energia odnawialna : integracja z falownikami fotowoltaicznymi i wiatrowymi w celu wydajnego podłączenia do sieci i zarządzania obciążeniem.
P: Jak często styczniki próżniowe wymagają konserwacji?
Odp.: Ze względu na szczelny przerywacz próżniowy rutynowa konserwacja jest minimalna — wymagane są jedynie okresowe inspekcje wizualne i testy funkcjonalne, zwykle co 3-5 lat.
P: Czy można je stosować w podstacjach zewnętrznych??
Odp.: Tak, dostępne są modele do zastosowań zewnętrznych o stopniu ochrony IP54, wyposażone w powłoki odporne na korozję, sprawdzające się w trudnych warunkach pogodowych.
P: Jaki jest spadek napięcia na stycznikach?
Odp.: Rezystancja styku jest mniejsza niż 500 mikroomów, co zapewnia minimalną utratę mocy i efektywny transfer energii.
Stycznik próżniowy serii CKJ5 80A -800A |
|||||||
Szczegółowy parametr techniczny |
80/1140 |
125/1140 |
160/1140 |
250/1140 |
400/1140 |
630/1140 |
800/1140 |
Napięcie znamionowe obwodu głównego (V) |
1140 |
1140 |
1140 |
1140 |
1140 |
1140 |
1140 |
Prąd znamionowy obwodu głównego (A) |
80 |
125 |
160 |
250 |
400 |
630 |
630 |
Zdolność zamykania sumatora (A/100 razy) |
800 |
1250 |
1600 |
2500 |
4000 |
6000 |
6000 |
Możliwość rozłączenia obwodu głównego (A/10 razy) |
640 |
100 |
1280 |
2000 |
3200 |
5000 |
5000 |
Maksymalna zdolność do złamania (A/3 razy) |
1600 |
2500 |
3200 |
4000 |
4500 |
6000 |
6000 |
Żywotność energii elektrycznej AC3 (razy) |
60 0000 |
60 0000 |
60 0000 |
60 0000 |
60 0000 |
60 0000 |
60 0000 |
Żywotność prądu AC4 (razy) |
6 0000 |
6 0000 |
6 0000 |
10 0000 |
10 0000 |
10 0000 |
10 0000 |
Trwałość mechaniczna (razy) |
100 0000 |
100 0000 |
100 0000 |
100 0000 |
100 0000 |
100 0000 |
100 0000 |
Znamionowa częstotliwość zadziałania AC3 (razy/h) |
600 |
600 |
600 |
300 |
300 |
300 |
300 |
Znamionowa częstotliwość zadziałania AC4 (razy/h) |
300 |
300 |
300 |
120 |
120 |
120 |
120 |
Luz między otwartymi stykami (mm) |
1,8±0,2 |
1,8±0,2 |
1,8±0,2 |
2±0,2 |
2±0,2 |
2,5±0,2 |
2,5±0,2 |
Przekroczenie skoku (mm) |
0,6±0,2 |
0,6±0,2 |
0,6±0,2 |
1±0,2 |
1±0,2 |
1±0,2 |
1±0,2 |
Wtórne napięcie sterujące (v) |
AC i DC: 36 V 110 V 127 V 220 V 380 V 440 V |
||||||
